Content Marketing Strategy

İçerik Pazarlama Stratejisi

Anlattığın kadar varsın sesini duyur çünkü ne diyorsan "O"sun.

Yeni nesil ve harika bir teknolojik dünyada yaşıyoruz. Teknolojik ürünlere alışmak oldukça kolay. Peki, firmanızın sitesi yeni nesil mi? Farklı açılardan bakıldığında özellikle etrafımızı saran sanal dünya ciddi anlamda ürün pazarlaması ve aradığınız ürünü de bulmanız açısından oldukça önem arz ediyor. Bu bakımdan sizlerde etkin ve içerik olarak zengin siteler oluşturabilirsiniz. Ancak bilgi dolu ve daha fazla şey vaat eden sitelerin ziyaretçi akınına da uğramadığın görmekteyiz.

 

Peki, sitemizde ne eksik diye sorduğunuza yapılan incelemelerde göreceksiniz ki içerik pazarlama işini iyi yapamıyorsunuz. Yani sitenizde kullanıcıları çeken bir şeyler yok. Erişim sağlayabilmek için sitenizi görmeleri, etkilenmeleri ve sitenizde ki konu ya da ürünleri tıklamaları gerekiyor.

 

Etkin bir sitenin ancak bu şekilde gerçekleşeceğinin bilinmesi ise sonunun çözümünde yolun yarısını teşkil etmekte. İçerik pazarlama stratejileri insanların oldukça yabancı olduğu bir alan. Son birkaç yıl içinde konuşulmaya başlayan sistem aslında birçok alanı da içine almaktadır. İnsanların her içerikle ilgilenmedikleri artık bilinen bir gerçek. Bir konuyu araştırıyorsanız ancak o konu hakkında bilgi edinmek istersiniz.

Başka bir açıdan işlem yapmak istediğiniz de ise içeriğin dikkat çekmesi ve merak uyandırması oldukça önemlidir. Bu şekilde insanlar bu içerikleri okumaya ya da tıklamaya meyilli olurlar. İçeriklerin dikkat çekici olması, kullanıcı ya da okuyucuda merak ve bir duygu yaratması oldukça önemlidir. İçerikler yoruma açık ve sosyal medya üzerinden paylaşılabilir olmalıdır.

 

Özellikle SEO uyumunun da önemli olduğunun artık bilindiği bir dönemdeyiz. Bu şekilde sağlık, gıda daha farklı sektörler için internette arandığında ön sıralarda olmak ve kullanıcının siteye girdiğinde interaktif şekilde kullanıma müsait olması sitelerin öncelikli olarak kullanıcılar tarafından tercih edilmesini sağlıyor. sosyal medyada paylaşımlar yapılmalı, online canlı destek hizmeti sunulmalı, sosyal medyada ve paylaş seçeneği ile birçok sosyal ağada erişim sağlanmalı.

 

Bu şekilde uygulayacak içerikleriniz daha iyi pazarlanarak sizlere çok daha etkin çözümler sunacaktır. Beklentilerinizi en iyi şekilde sağlayacak olan firmamız sitenizin en iyi sitesi olabilmesi adına tüm içerik pazarlama stratejilerini sitenizde rahatlıkla uygulayacaktır.

Bizim profesyonel SEO ekibi sitenizin görünürlüğünü ve dönüşümleri artırmak için en iyi içerik pazarlama strateji geliştirecek.

Erişebilirlik (SEO) Uyumlu

Kullanıcılar içeriğinize erişebiliyor mu? Eğer içerik pazarlama stratejinizin çalışmasını istiyorsanız, SEO uyumlu içerik oluşturduğunuzdan emin olmalısınız.

Responsive Uyumlu İçerik

Ziyaretçileriniz içeriklerinize ulaştıktan sonra onları rahatlıkla okuyabiliyorlar'mı? Yani kullanıcılar, web sitenize akıllı telefonlardan girdikleri zaman, içeriklerinizi rahatlıkla okuyabiliyorlar mı?

Analaşılabilir İçerik

İçerik pazarlama çalışmasının sunulacağı hedef kitle, anlatmak istediğinizi anlayabilmelidir. İçerikleriniz ile hedef kitlenizin bilgi ve donanımı mutlaka uyuşmalıdır.

Eylem Çağrısı

İçeriğinizi inceleyen bir ziyaretçiden talepleriniz oluyor mu? Ziyaretçilerinizi ikna edici içerikler ve sloganlar kullanın. İçeriklerinizde “call to action” olarak bilinen ifadelere yer veriyor musunuz?

Sosyal Medya Pazarlama

Ziyaretçileriniz içeriklerinizi paylaşıyor mu? Kullanıcılarınıza içeriğinizi paylaşmaları için sebep sunmalısınız. Yani neden bir ziyaretçi sizin içeriğinizi durup dururken paylaşsın'ki.